Büyüler

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot destesi, yetenekli bir tarot falcısı tarafından müşteriler için kullanılan ve genellikle 78 karttan oluşan ve her biri bir tarafında renkli ve ayrıntılı bir resim bulunan bir kart destesidir. Tarot kartları 15. yüzyıldan beri piyasada ve şu anda kişinin kendisi ve yaşamı / durumu / sorusu / sorunları hakkında hızlı, aydınlatıcı ve yardımcı içgörüler kazanmanın en popüler yollarından biri. Birçok güverte türü vardır; dünya çapında en eski ve en popüler, Rider Waite destesidir.

tarot falı

İnsanlar Neden Tarot Falına Bakar?

İki farklı Tarot okuması türü vardır: Soruyu soran kişinin özel soruları olduğu ve sorunun yaşamında yeni bir aşamaya girdiği ve sadece genel bir okuma isteyebileceği açık okumalar.

İnsanların bir tarot okuyucusuna danışmak için farklı nedenleri vardır; hayatlarının belirli bir yönüne takılıp kalmış hissediyor olabilirler ve tarafsız, nesnel bir bakış açısı kazanmak istiyor olabilirler. Arkadaşları ya da aileleri ile konuşmayı denemiş ya da soruyu / durumu kendileri analiz etmek için saatler harcamış olabilirler – ancak kafası karışmış ve hayal kırıklığına uğramış halde kalabilirler. Falcı, uykusuz gecelere ve bazen gereksiz kaygılara neden olmuş olabilecek bir şeyi açıklığa kavuşturmaya ve basitleştirmeye yardımcı olabilir.

Bir fal başlangıcında, müşteri veya soru soran / müşteri sezgisel olarak bir ‘yayılma’ oluşturacak rastgele bir kart seçkisi seçer. Bu yayılma daha sonra falcı tarafından onlar için yorumlanacaktır.

Fal Bakmak

Soru soran kişi daha fazlasını öğrenmek istediği soruya / duruma konsantre olurken desteyi iyice karıştıracaktır. Sorunun sorusuna veya temasına (ör. Kariyer, ilişki, aile, para) bağlı olarak, okuyucu hangi yayılmış kullanılacağı ve bu yayılma için kaç kart seçileceği konusunda hemfikir olacaktır. Farklı sayıda kart kullanır, örneğin hızlı “Geçmiş-Bugün-Gelecek” okumaları için 3 kart açar. Kart dağılımı masanın üzerindeyken, okuyucu bunları ters çevirecek ve her birini ayrı ayrı yorumlayacak, ardından hepsini okuyarak birleşik bir hikaye anlatacak. Bir kartın yorumunun odağı, sorulan temaya ve kartın yayılmadaki konumuna bağlı olarak farklı olabilir. 78 kart, Major arcana’da 22 ve Minor arcana’da 56 kartla iki farklı grup oluşturur.

Kartlar Nasıl Çalışır?

Tarot, kartlarda tasvir edildiği şekliyle bir resim ve sembol dilidir. Tarot uzmanları genellikle analitik psikolog Carl Jung’a atıfta bulunur. Mitlerde, masallarda ve rüyalarda ortaya çıkan arketipler kavramı veya güçlü evrensel semboller, Jung’un bilinçdışı kavramının önemli bir parçasıdır ve Kolektif Bilinçdışının Arketipleri adlı kitabında tartışılmıştır. Uzman tarot yazarları, Jung’un teorilerinin Tarot kartlarındaki görüntülerde gösterilen arketip, sembolik sistemlerin gücünü açıklamaya yardımcı olduğunu söylüyor.

Bir yayılmanın binlerce olası permütasyonu olduğundan tüm okumalar benzersizdir. Hiç kimse, soru soran tarafından sezgisel olarak seçilen bir grup renkli kartın, bu kadar sık sorulan bir duruma nasıl ve neden bu kadar alakalı ve aydınlatıcı olduğunu tam olarak açıklayamamıştır.

Bir Falcı Seçmek

Bir tarot falcısı, 78 kartın ve resimlerinin anlamlarını iyice bilen, etik bir şekilde çalışan ve her zaman soruyu / müşterinin çıkarlarını en iyi şekilde gözeten biri olmalıdır. Bazı falcı psişik olduklarını, bazıları olmadığını belirtirler; psişik olmak ya da olmamak okumanın kalitesini etkilemeyecektir. Temel danışmanlık becerileri konusunda biraz eğitim almak bir falcı için yararlı olabilir. Bir falcı asla bir müşteriye / soruya nasıl davranacağını veya durumu hakkında hangi kararı alacağını söylememelidir – bu tamamen soruna bağlıdır. Tarot, bir kişinin geleceğini kesin olarak tahmin edemez; ne de tarot olayları gerçekleştiremez. Kendi yaşamlarımızı şekillendirme sorumluluğu nihayetinde bize aittir; hepimiz nasıl, ne zaman ve neden yaşayacağımız, hareket edeceğimiz ve konuşacağımız konusunda özgür iradeye sahibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir