Büyüler

Muska

Muska, geçmişten günümüze kadar gelen büyülerden birisidir. Çok fazla kullanılan muska, kötü ve iyi olmak üzere farklı amaçlara yönelik insanlar başkaları veya kendisi için yazdırılmaktadır. Muska, tıpkı diğer büyülerde olduğu gibi işinde, dürüst, tecrübeli ve İslami bilgilere bilen kişiler tarafından yazılmalıdır. Aksi halde muska ters teperek amacından sapabilir ve yapan kişiye büyük zararlar verebilir.

Sitemizde sizlere muska hakkında bilgileri ve hizmetlerin dini ve İslami bilgilerin ışığından yazıları paylaşmaktayız. Eğer bir başkasına veya kendiniz için muska yazdırmak istiyorsanız yazılarımızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca size yazılan bir muskayı bozdurmak istiyorsanız da içeriklerimizi kontrol edebilirsiniz.  Yazılarımızı okuyarak kısa sürede muskanın bozulması veya muskanın yazılması hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Muska Nasıl Yapılır?

Muska, birçok amaçla yapılabilen bir büyüdür. Yani muska, kötü ve olumsuz amaçlara hizmet verebilirken aynı zamana hayırlı ve güzel amaçlarla da kullanılmaktadır. Şeytani varlıkları dahi ederek yapılan muskalar, oldukça dikkatli davranılması gereken ve yapan kişilerin bilgili olması gerektiren bir uygulamadır. Aksi halde muska amaçlarından sapacaktır ve size fayda yerine zarara neden olabilmektedir. Kimse şeytani varlıkların size musallat olmasını istemez.

Muskalar, kişiye özel olarak yapılmaktadır. Yapılış amaçlarına göre bir kağıda peygamberin duaları ve ayet-i kerimeler yazılır. Yazıldıktan sonra kağıt üçgen bir şekilde katlanır ve dışına kumaş veya muşamba gibi bir koruyucu ile sarılır. Böylece muska korunmuş olur ve hazır duruma gelir. Muskanın hazırlanış sürecinde cinlerin varlığından da bazen faydalanılır. Özellikle rızık kapatma ve ayrılık gibi amaçlarla yapılan muskalarda şeytani varlıkların etkisi muskaya dahil edilmektedir.

Muska

Muska Neden Yapılır?

Muskanın yapılış amaçları da çok farklıdır. Eğer bir insanın hastalığından kurtulmasını, hastalıklardan korunması, ticaret işi ile uğraşan bir kişinin işlerinin açılması, hayırlı bir eş bulunması için kısmetin açılması ve rızkının artması için muska yazdırabilir. Bunun dışındaki amaçlar, kötü niyetli kişiler tarafından da yazdırılmaktadır.

Aile arasında sorun ve problem oluşturmak, evde huzursuzluk yaratmak, çiftlerin arasını açmak, işinde başarısız olması için rızık kapılarının kapanması ve kişinin kısmet kapılarının kapanması için kötü amaçlarla muska yazılmaktadır. Kısacası; muskalar istenilen her amaca göre amaca özel ve kişiye yazılmaktadır.

Muska Yapmak Caiz mi?

Muska yaptırmak ve yapmak caiz midir gibi sorular günümüzde birçok insanın merak ettiği konulardır. Muska yaptırmanın caiz olup olmadığı kişinin hangi amaca göre yaptırdığına göre farklılık göstermektedir. Eğer muska, güzel ve hayırlı işler için yapılırsa bu durumda muskanın caiz olduğu söylenir.

İslam dininde nazar, korku, hastalıkların yok olması ve manevi hastalıkların giderilmesi için ayet, hadis ve dualar ile yapılan muskalarda caiz olmaktadır. Bununla birlikte insanlar iyilik yapmak amacıyla yapılan tüm muskalar da İslam dininde caizdir. Ancak çiftlerin arasını açmak, ailelerin yıkılmasına neden olmak, rızık ve kısmet kapılarını kapatmak gibi amaçlarla yapılan muskalar, İslam dininde caiz değildir. Yani eğer niyetiniz güzel ve temiz ise muska yaptırmak İslam dinine göre caiz olacaktır.

Muska yazdırmak ve yazmak tecrübe ve İslami bilgileri isteyen bir iştir. Muska yazdırmak gibi bir düşünceniz varsa ileride muskanın geri tepmemesi ve zarar görmemek için mutlaka işi bilen hocalara muska yazdırmak gerekir. Bilgili ve tecrübeli bir hoca bulamadıysanız bizlere ulaşarak, muska hakkında bilgi alabilirsiniz ve sizlere yardımcı olabiliriz. Eğer muskaları sıradan birine yazdırırsanız size ters tepebilir ve size zarar verme ihtimali vardır. Bu nedenle bu konuda iyi bir araştırma yapmanızda fayda vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir