Büyüler

Muska Nedir?

Muska, genel olarak içerisinde Peygamberlerin, Ayet-i Kerimelerin, dualarının bulunduğu ve bilhassa Cebrail tarafından büyü, hastalık, nazar gibi kurtulma gibi konular hakkında yazılan ve öğretilen, üzerinde taşıyan kişiye güven, huzur, korunma ve psikolojik rahatlama vermek amacıyla yapılan işlemlere denilmektedir. Kur’an-ı Kerimde, bulunan ayetlerden faydalanarak, insanların manevi anlamda hastalıklardan kurtulması ve şifa bulması amacıyla bazen deriye veya bal mumuna sarılarak boyunda kullanılır ve kimi zaman rulo şeklinde katlanıp kullanılır. İlk muska örnekleri Cebrail aracılığıyla Hz. Muhammed’e gönderilen Cevşen olarak gösterilebilir. Burada insanı koruma amaçlı yapılmış olup, üzerinde taşıyan kişinin düşmanlarına karşı galip geleceği söylenmiştir. Ancak muska sadece bu amaçlar için değil muska yapan medyum hocalar tarafından birden fazla amaçlarla da yapılmaktadır. Sadece insanları korumak amacıyla değil başkalarının problemler yaşadığı ve direkt kendi çabasıyla çözemediği, çözemeyeceği problemleri çözmek için de kullanılır.

muska nedir

Muska Nasıl Yapılır?

Kur’an-ı Kerim’deki hadislerden ve ayetlerden yararlanılarak yapılır. Muska yapan medyum hocalar tarafından yapılan muskalar kişilerin şu problemlerine çözüm bulur: Büyüyü bozulmasına. Hastalıklarda şifa bulmasına. Cinlerden ve nazardan korunma. İnsanların onların vereceği zararlardan korunma. Geri getirme, aşık etme, ayırma, bağlama, barıştırma, terfi alma. Muskalar geri dönmesi gibi durumlarda yaşanmaktadır. Yani koruma amaçlarıyla yapılmışken mıknatıs gibi her türlü varlığı çekebilir. Bunun nedeni ise uygulamayı yapamayan hocalardır. Yazılan muskayı iyi korumanız gerekmektedir.

Bazı muska yapan medyum hocalar muska adı altında farklı uygulamalar yapar ve insanlara muska diye söylemektedir. Bu insanlara korkutmamak için yapılan bir uygulama olsa da doğru değildir. Ne işlem yapılırsa düzgün ve doğru bir şekilde yapılmalıdır. Muska nedir ve ne amaçla muska yapılır bilmeyen insanlarda bu kişilerin söylediklerine inanmamalıdır.

Muska; Peygamber ve Allah kelamıdır hadis ve ayet barındırır. Manevi anlamda bir zırhtır, kişilere genel olarak hiçbir zararı yoktur. Fakat özel olarak üzerinde uygulamalar yapılırsa kişilere zarar verecek hale gelebilir. Vefk; dünya hayatında kişilerin olumlu talepleri için düzenlendiği ve Müslüman olan Ruhani varlıkların yardımları alınarak hazırlanan uygulamalardır ve doğru yapıldığı zaman hiçbir zararı yoktur.

Muska Yaparken Neye Dikkat Edilmeli?

Muskanın ne amaçlarla yapılacağını iyi tespit edilmesi gerekir. Bununla birlikte kişiye özel uygulama yapılacaksa hesaplamalarda ekstra dikkatli olunması gerekir. Eğer kişi için özel görevler varsa doğru ve eksiksiz yapılmalıdır. Eğer içeriğine bir şey yazılacaksa doğru bir şekilde yazıldığına dikkat etmelisiniz.

Muska Taşımak Günah Mıdır?

Muska taşımak günah mı diye kafasını karıştıran Müslümanların merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Muska kullanmanın İslami açısından bir sakıncası yoktur. Ancak kurallara uygun bir şekilde muskaların taşınması caizdir. Aksi halde muska taşımak haram olarak değerlendirilmektedir. Bazı hadislere göre muska şeytan bir iştir.

Muska Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Muska taşırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bu ayrıntılar şu şekildedir;

  • Muska taşıyacak kişi emin, hadisi veya ayet anlamı anlaşılır bir dua olması gerekmektedir.
  • Anlamı bilinmeyen harf, isim ve şekillerin bulunduğu muskaların taşınması günah sayılır.
  • Tıbbı şifaların yalnızca muskadan geleceğini inanmak büyük bir günahtır.
  • Muska taşıyan kişiye kötülük yapmak amacıyla hazırlanması günahtır. Muska sadece iyi amaçlarla kullanılması gerekir.

Muskaya Yazılabilecek Dualar Hangileridir?

Muska içeriğine yazılabilecek bazı dualar vardır. Bu dualar yazıldığı taktirde muskaları taşımakta bir sakınca yoktur. Yazılabilecek dualar ise şu şekildedir;

  • Nas
  • Fatiha
  • Ayetü’l- Arş
  • Ayetel Kürsi
  • Felak
  • Yasin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir